Szelki dla psów maja tyle samo zwolenników co przeciwników. Jakie są największe zalety szelek, a jakie wady. Czy warto chodzić na spacery w szelkach?

Zalety szelek dla psów

szelki dla psa

Niekwestionowaną zaletą spacerów w szelkach jest brak możliwości podduszenia psa. Szelki dają psu całkowita swobodę. Jest to również idealne rozwiązanie dla psów, które umieją wyswobodzić się z obroży. Szelki dla psa są trudniejsze do ściągnięcia, dzięki temu pies jest w nich bezpieczniejszy. Sprawdź produkty na https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow/.

Szelki dla psa są niezbędne jeżeli biegamy z psem, jeździmy na rowerze czy w uprawiamy inne sporty. Szelki zapewniają psu swobodę ruchu niezbędną w trakcie uprawiania sportów.

Dobre szelki dla psów sprawdzają się w trakcie jazdy samochodem. Do szelek można przypiąć pasy, dzięki czemu pies będzie bezpieczny.

Wady szelek dla psów

Spacer z psem, który ciągnie i do tego ma założone szelki dla psów może być naprawdę bardzo uciążliwy. Pies, szczególnie duży i silny, może być trudny do opanowania, gdy ma szelki. Szelki dla psa agresywnego w stosunku do innych psem, mogą okazać się niebezpieczne, gdyż właściciel ma bardzo wydłużony czas reakcji.

Jak widać szelki dla psów są idealne, gdy mamy psa, nad którym sprawujemy całkowitą kontrole. W przeciwnym wypadku obroża jest niezbędna. Każdy właściciel psa powinien mieć zarówno szelki, które sprawdzają się w trakcie wycieczek za miasto, czy do parku oraz obrożę, która jest idealna na krótki spacer lub wyjście do weterynarza, czy w zatłoczone miejsca.