Posiadanie psa, obok ogromnej przyjemności, również wielka odpowiedzialność. Stając się właścicielem tego małego zwierzaka, człowiek staje się jednocześnie odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądało jego życie. A żeby było możliwie na jak najlepszym poziomie, musi być wypełnione odpowiednimi akcesoriami.

Zaspokojenie podstawowych potrzeb

Każde stworzenie musi mieć zapewnione podstawowe potrzeby, aby mogło żyć. Chodzi w tym wypadku o jedzenie, spanie i wydalanie. Nie inaczej jest oczywiście z psem. Z tego powodu koniecznie trzeba zakupić mu jego własne miski do jedzenia, posłanie, w którym będzie mógł swobodnie leżeć i spać, a także obroże dla psów, dzięki której będzie mógł chodzić na spacery.

Jak dokonać wyboru?

Niedoświadczony posiadacz psa, choć będzie miał jak najszczersze chęci, popełnić może błąd i sprawić swojemu zwierzakowi nieodpowiednią miskę lub obroże. Żeby do tego nie dopuścić, warto wiedzieć, że miski dla psów powinny być wykonane z aluminium, lub innego lekkiego, lecz mocnego materiału. Miska plastikowa szczególnie dla młodego psa to duży błąd, ponieważ szczeniak może zacząć ją gryźć.
Obroża dla psa, w której szczeniak będzie wychodził na spacery, powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana, aby nie było ryzyka wyścignięcia się z niej psa. Oczywiście pies będzie szybko rosnąć więc warto mieć taką obrożę, która będzie posiadała regulacje umożliwiającą jej poszerzanie wraz z rośnięciem psa.