Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów oraz kotów ma za zadanie zabezpieczyć pupila i domowników przed niechcianymi insektami i przenoszonymi przez nie chorobami. Przy tym powinna być w pełni bezpieczna dla noszącego ją zwierzaka. Jak znaleźć rozwiązanie idealne?

Zabezpieczenie przeciw kleszczom dla psa

Obroża na kleszcze dla psa, bez względu na firmę, powinna cechować się wysoką jakością wykonania oraz w miarę estetycznym wyglądem. Niektóre obroże działają przez cały sezon, dlatego warto upewnić się, że ich wygląd jest odpowiedni.

Obroże dla psów występują w różnych rozmiarach w zależności od masy psa. Mniejsze obróżki są tworzone dla psów rozmiarów yorka, a znacznie większe – dla berneńczyków czy golden retrieverów. Dobranie odpowiedniego rozmiaru pozwoli zapewnić idealne przyleganie do skóry, a tylko to zapewni optymalny efekt ochronny.

Należy pamiętać, że większości obroży nie powinno się moczyć, dlatego przed ewentualną kąpielą należy ją zdjąć i założyć ponownie po osuszeniu pupila.

Ochrona kotów wychodzących

Te koty, które nie opuszczają domu, są znacznie mniej narażone na pasożyty niż ich wychodzący koledzy. Obroża na kleszcze dla kota pozwoli uchronić spacerującego po okolicy czworonoga przed szkodliwymi pasożytami, a także sprawi, że żaden niechciany gość nie wróci z kotem do domu na jego sierści.

Zasada działania w przypadku obydwu rodzajów obroży jest identyczna: szkodliwe dla insektów substancje chemiczne są stale przenoszone z obroży na skórę zwierzaka, chroniąc go przed kleszczami oraz pchłami.