Pies w podróży to nie jest dziś nic dziwnego. Czy to na dalekie, czy też kilkunastokilometrowe podróże samochodem, pies powinien mieć jednak swój własny transporter, w którym odbywać będzie podróż. Dlaczego transporter dla psa to tak ważne i konieczne wyposażenie? Dlaczego warto go używać?

Bezpieczeństwo psa

Zdecydowanie najbardziej istotną zaletą używania transporterów dla psów jest zwiększenie ich bezpieczeństwa. Po pierwsze oddziela go on od ogromnej masy bodźców, które mogłyby wywołać u niego sytuację stresową. Pies może się w transporterze zrelaksować i w pełni komfortowo odbyć nawet najdłuższą podróż. Warto pamiętać także o tym, że w razie wypadku samochodowego, pies znajdujący się w takim transporterze ma wielokrotnie większe szanse na przeżycie.

Transporter w domu?

Co ciekawe transportera dla psów używać można także w domu. Stawiając transporter w domu, uzyskuje się bowiem specjalne miejsce dla psa, w którym będzie tak samo, jak w podróży, osłonięty od zewnętrznych bodźców, a dzięki temu w sytuacjach stresowych będzie mógł spokojnie się zrelaksować. Mowa tu jest np. o odkurzaniu lub wizycie większej ilości gości. W takich chwilach pies będzie mógł udać się do swojego transportera, który pełnić będzie swego rodzaju funkcje budy, w której będzie mógł się schronić i przeczekać występujące poza budą niebezpieczeństwo.
Jak więc widać zastosowanie transportera jest bardzo wszechstronne.