Mimo uwielbienia, jakim darzymy nasze koty, nikt z nas nie lubi grzebać w ich toaletach. Kuweta samoczyszcząca dla kotów brzmi jak abstrakcja? Niekoniecznie! Coraz więcej osób decyduje się na jej zakup.

Jak działa elektroniczna kuweta samoczyszcząca?

Nowoczesne kuwety wyposażone w czujniki ruchu bądź ciepła wykrywają obecność kota, po czym rozpoczynają cykl czyszczenia po tym, gdy kot je opuści. Warto tu zaznaczyć, że cykl takiego czyszczenia musi być bardzo dobrze zaprogramowany, by nie przestraszyć kota w trakcie załatwiania się. W środku znajdują się grabki, które oddzielają odchody od żwirku i zrzucają je do specjalnej szufladki. Dodatkowo kuwety wyposażone są w specjalne filtry, które nie pozwalają na przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz, a dzięki temu można ograniczyć częstotliwość sprzątania nawet do jednego razu w tygodniu.

Zalety samoczyszczących toalet dla kotów

Niewątpliwym plusem (poza oczywiście oszczędnością czasu) tych nowoczesnych kuwet jest ich przyjazność dla środowiska i oszczędność pieniędzy. Nie potrzeba do nich dokupywać dodatkowych akcesoriów, takich jak np. łopatki do zbierania nieczystości. Zużywają również znacznie mniej żwirku, niż dzieje się to w przypadku kuwet tradycyjnych, nie trzeba więc ciągle pamiętać o zakupach, a pieniądze zainwestowane w kuwetę szybko się zwracają. Dodatkową zaletą jest oczywiście też to, że kot będzie mógł zawsze korzystać z czystej toalety, co jak wiemy, jest bardzo ważne dla naszych futrzaków. Nie będzie też rozsypywał żwirku wokół niej.

Kupisz je w tym sklepie: Obroza-elektryczna.pl