Są psy, którym chodzenie na smyczy nie sprawia problemów, są i takie, które w czasie spaceru przejmują kontrolę nad swym opiekunem. Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Trudna nauka chodzenia na smyczy

szelki easy walk

Spacer z psem, który ciągnie na smyczy, jest wątpliwą przyjemnością. Im większy pies, tym ważniejsza staje się umiejętność chodzenia na smyczy. Stopniowe oswajanie psa ze smyczą, zatrzymywanie się w chwili, gdy zaczyna szarpać oraz chwalenie go w chwili, gdy grzecznie podąża za opiekunem – oto podstawowe zasady, których warto przestrzegać. Należy też pamiętać o spokoju, konsekwencji, a przede wszystkim o cierpliwości.

Co może pomóc?

Naukę chodzenia na smyczy mogą ułatwiać mądrze dobrane akcesoria. Jeszcze nie tak dawno opiekunom psów z tendencję do ciągnięcia na smyczy polecano kolczatki. Dziś można korzystać ze skuteczniejszych i, co najważniejsze, mniej bolesnych dla rozwiązań. Jednym z nich są szelki easy walk, dzięki którym łatwiej jest zapanować nas psem podczas spacerów. Szelki takie sprawiają, że rwący do przodu pies jest automatycznie hamowany, dzięki czemu szybciej zaczyna rozumieć zasady obowiązujące podczas chodzenia na smyczy. Warto też wyposażyć się w mocną smycz, dzięki której zapanowanie nad kursantem stanie się łatwiejsze.

Dzięki takim dodatkom, jak szeki easy walk i lekcje chodzenia na smyczy, niesforny psiak stanie się wspaniałym towarzyszem spacerów. Wystarczy trochę pracy nad jego zachowaniem, by móc się cieszyć wspaniałymi efektami.