Legowisko dla psa to miejsce do odpoczynku, w którym zwierze będzie się czuło bezpiecznie. Powinno być ustawione w spokojnym miejscu, w którym pies spokojnie będzie mógł odpocząć po spacerze lub zabawie. Obok legowiska powinniśmy ustawiać zabawki psa. Wybór legowiska to ważna kwestia dla posiadaczy psów.

Jakie legowisko wybrać?

mata dla psa

Dla małych piesków możemy kupić różnego rodzaju materiałowe domki. Staną się one zacisznym miejscem do odpoczynku dla naszego pupila. Są one dostępne praktycznie w każdym sklepie. To samo dotyczy legowisk z podwyższonymi brzegami. Są one często wybierane przez właścicieli małych i średnich psów. Rzadziej spotykane wśród posiadaczy psów są legowiska wiklinowe. Jest to nic innego jak duży kosz, w którym możemy umieścić poduszkę lub gruby koc.

Dla dużych ras idealnie sprawdzi się mata dla psa. Jest to nic innego jak materac, który jest schowany w pokrowcu. Takie maty dla psów są wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa. Pokrowiec jest zdejmowany, co ułatwia jego pranie. Możemy także kupić materace ortopedyczne, które uchronią kręgosłup i stawy psa.

Coraz częściej w domach właścicieli psów możemy spotkać klatkę kennelową. Jest to dobra alternatywa dla legowiska. W klatce możemy umieścić koc, legowisko lub matę dla psa. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla psów, które nie lubią kontaktów z obcymi. Dzięki temu, gdy ktoś nas odwiedzi pies będzie mógł w spokoju siedzieć w swojej klatce. Oczywiście nie musimy zamykać drzwiczek. jednak nie powinniśmy przeszkadzać psu, kiedy ten siedzi w klatce.