Jeśli ktoś zamierza trzymać w domu pierzastego pupila, powinien pomyśleć o zakupie odpowiedniej klatki. Właściwie dobrane klatki dla ptaków są niezwykle istotne, zapewniają bowiem pupilom właściwe warunki, co jest niezbędne do ich dobrego samopoczucia i dobrego stanu zdrowia.

Wielkość klatki dla ptaków

klatki dla ptaków

Pierwszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest przede wszystkim wielkość klatki dla ptaków z E-SAS.pl. Im większy ptak, tym większa powinna być klatka. Powinna pozwalać na to, aby ptak bez problemu mógł w niej pofruwać, gdyż jest to dla nich bardzo istotne. Oczywiście ważne jest także jej odpowiednie wyposażenie, które zapewnia ptakom możliwość zabawy czy jedzenia. Niektóre gatunki ptaków potrzebują nie tylko drążka do siedzenia i poidła, ale również domku.

Jak wyposażyć klatkę dla ptaków?

Wyposażenie klatki dla ptaków powinno być odpowiednio do niego dopasowane. Jednym z ważniejszych elementów jest przede wszystkim poidło, zapewniające im dostęp do czystej wody. Niezwykle często stosuje się poidła zawieszane na ściankach klatki, które łatwo uzupełnić z zewnątrz i zapewnia dostęp do czystej wody. W klatce powinna się również znajdować huśtawka ub drążki, na których ptaki mogą przycupnąć. Dobierając klatkę, dużo uwagi należy przyłożyć do wielkości i rozstawu drutów, z których jest wykonana. Zbyt szeroko rozstawione nie są wskazane, bowiem wówczas ptak może się wydostawać z klatki bez niczyjego nadzoru.