Ślimaki to szkodniki, które mogą zniszczyć nawet najlepiej pielęgnowane rośliny. W jaki sposób się ich pozbyć? Opcji jest kilka, poniżej zobacz te najskuteczniejsze. Spraw, żeby twój ogródek prezentował się nienagannie w każdej porze roku

Wapno gaszone – tani i sprawdzony sposób

Dobrym sposobem na pozbycie się ślimaków z naszego przydomowego ogródka jest usypywanie ścieżek z wapna gaszonego. Wapno gaszone poprzez silne poparzenie skóry ślimaka doprowadza do jego śmierci. Należy wysypać około 4 kg wapna na każde 100 metrów kwadratowych ogródka. Najlepiej dokonać tego wieczorem, to wtedy doskwierający chłód zmusza ślimaki do opuszczenia swoich kryjówek – to wtedy zaczynają one krążyć po ścieżkach z wapna gaszonego. Sposób ten jest o tyle skuteczny, że ślimaki mają praktycznie zerowe szanse na przeżycie w starciu z tym preparatem. Na stronie Bioires.pl można znaleźć mnóstwo preparatów i porad dotyczących walki z tymi szkodnikami.

Trucizna na ślimaki

Naturalny preparat przeciwko pasożytom

Kolejnym sprawdzonym sposobem na walkę z tymi niechcianymi szkodnikami jest spryskiwanie roślin w twoim ogródku naturalnym preparatem. Najlepiej w tym celu przyrządzić mieszaninę gnojówki z piołunem. To rozwiązanie ma bardzo wiele plusów – największym z nich jest to, że twoje rośliny po kontakcie z nim pozostaną zdrowe. Pamiętaj o tym, że prawidłowa pielęgnacja ogródka nie polega tylko na pozbywaniu się ślimaków i innych szkodników. Musisz zwrócić uwagę na rzeczy takie jak – odpowiednie podlewanie roślin oraz wyrywanie chwastów oraz innych niepożądanych elementów. Ważne będzie również odpowiednie i regularne koszenie trawnika, gdy trawa jest za wysoka to bardzo wiele ślimaków traktuje ją jako swoją kryjówkę i lokum.