Niektóre psy szczekają…tylko po to, by robić hałas. Dla właścicieli oraz ich sąsiadów na dłuższą metę może to być szczególnie uciążliwe. Są jednak sposoby na to, by pies nie szczekał w niepożądanych sytuacjach, np. wychodząc na spacer czy zostając sam w domu.

Jak oduczyć psa szczekania?

antyszczekacz

Psy mają szczekanie w naturze, jednak niektóre osobniki są szczególnie hałaśliwe. Dla ich właścicieli przeznaczony jest tzw. antyszczekacz, czyli proste i zajmujące niewiele miejsca urządzenie. Antyszczekacz ultradźwiękowy z obroza-elektryczna.pl wykrywa szczekania i w jego trakcie emituje nieprzyjemny dla uszu psa dźwięk, który jednocześnie jest niesłyszalny dla człowieka. Jest to ciekawa alternatywa dla obroży antyszczekowych, które nie zawsze wykazują pełną skuteczność działania w stosunku do ras wydających piskliwe, delikatne szczekanie.

Zasięg urządzeń

Ciekawym produktem o szerszym zakresie działania jest stacja antyszczekowa składająca się z 2 urządzeń, dzięki którym można uzyskać większy zasięg. Urządzenie sprawdza się w dużych domach i mieszkaniach – jedna stacja działa w odległości 6-8 metrów od psa, dlatego też kilka urządzeń zapewnia znacznie lepszy efekt. Warto podkreślić, że urządzenia zapobiegające szczekaniu są dla psów bezpieczne, powodują jedynie uciążliwy dźwięk, niemiły dla ucha. W ten sposób psa można oduczyć szczekania bez wyraźnej przyczyny.